top of page

Koşullar & Sözleşmeler

Sipariş Koşulları

18 yaşından küçük kişiler www.cikolatayayinevi.com'dan alışveriş yapamaz.
www.cikolatayayinevi.com da çocuklara yönelik ürünler satışa sunulmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

 

www.cikolatayayinevi.com dan kredi kartı (Visa, Master Card) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. 3 iş günü içerisinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. 

 

Ödemeli gönderi gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

www.cikolatayayinevi.com  tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. 
 

Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitap ve dergide %0 kargo için %18'dir.

 

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.cikolatayayinevi.com sorumludur. 


Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.


Stoklarımızda eksik olan bir ürünün sipariş edilmesi durumunda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır.

bottom of page