top of page

Öğrenciler için Etkinlikler

Okulunuzda Türkçe veya İngilizce olan atölyelerimizden veya seminerlerimizden birini gerçekleştirmek isterseniz daha fazla bilgi almak için bize sitemizin "İletişim" kısmında bulunan telefon numaralarından veya formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Eğer bize formu doldurarak ulaştıysanız size en geç 3 iş günü içerisinde geri dönüş yapacağız.

atolye2.png

Solucanla Torf Yapma Atölyesi

Güneş Gezegeni Dizisinin 4. kitabında bahsedilen solucanları kullanarak fermantasyon (mayalanma) yoluyla toprak yapma atölyesi yazarımız tarafından yapılmaktadır. Bu atölye kapsamında okurlar solucanları toprak yaparken bizzat gözlemleyebilirler ve onlara dokunma şansına sahip olurlar. 3., 4., 5., 6. ve 7. Sınıflar için uygundur.

10371565_1578635239087727_21202720876701

Müzikli Paragraf Yazımı Atölyesi

Yazarımız Meltem Erinçmen Kânoğlu, müzik kullanılarak paragraf yazımı öğretimi atölyesi ve gözlemle yaratıcı yazarlık atölyesi de yapmaktadır. Koca Ayak Mut Dizisi kitaplarının özgün içeriği ve anlatısı, atölye çalışmalarına da taşınmış durumdadır. 3., 4. ve 5. sınıflar için uygundur..

medya-nedit-1530249121_edited.png

Medya Okur-yazarlığı Semineri

Bu çalışma iki bölüm halindedir. Birinci bölümde yazar, Powerpoint ile medya, medya okuryazarlığı, dijital vatandaşlık ve internet güvenliği konuları içeren bir sunum yapmaktadır. İkinci bölümde ise sunumda öğrenilmesi amaçlanan bilgilerin, görsel ya da film üzerinde uygulama yapılarak içselleşmesi amaçlanır. Kitle iletişim araçlarınca algı yönetiminin nasıl yapıldığı dergi kapakları ve story-board kullanılarak fark edilir hale getirilir. 

0_edited.jpg

İletişim ve Dil Semineri

İletişimin anlamını ve kökenini, uygulanma şekillerini ve sürecini, anlamlandırma sürecini ve toplumsal anlam paylaşımını anlatan bir seminer-atölyedir. 3., 4. ve 5. Sınıflar için uygundur.

0_edited.jpg

Tumburluplar - O bir Reklence Ambalaj Yapım Atölyesi

Hepimiz kutusuna bakarak bir ürünü satın almışızdır. Ambalaj yapımı atölyesi ile 2. sınıf çocukları ambalaj tasarımındaki dört hileyi, bu ögeleri kullanarak tasarladıkları ürün ve kutuların üzerine uygulama yaparak, kutuların kandırmacalarına inanmamayı öğrenecekler. Hem eğlenceli, hem katılımcı hem de öğretici bu etkinlik artık çocukların bir ürünü kutusu güzel diye almamalarını sağlayacak. 

0.jpg

Tumburluplar - İnternette Güvenlik Seminer

2. ve 3. sınıflarla yapılan seminerler doğrultusunda 7 yaş itibari ile çocukların sosyal medyada oldukça fazla aktif olduğu anlaşılmıştır. İnternetteki her ortamda çocukların güvende kalmaları sorunlu bir durum haline geldiğinden ve fotoğraf paylaşımı, isim paylaşımı, isim kullanımı ve kişisel bilgi paylaşımı gibi tehlikeli olabilecek durumlara açık olan eylemlere karşı çocuklar bu etkinlikle eğitilmektedir. 

kültürvedil.png

Kültür ve Dil Atölyesi

Günümüzde emoji kullanımı ve kısaltmalar ile yazılan mesajlar yazan kişi tarafından alıcının eksiksiz söylenileni anladığını sanmasına yol açmaktadır. Oysa yaptığımız atölyelerde görüldüğü üzere emoji kullanımı ile yazılan mesajların farklı kişilerce farklı anlamlarla değerlendirildiğini göstermiştir. Hal buyken yalnızca semboller kullanıarak yapılan kişisel iletişimin etkili bir iletişim olmadığnı bu etkinlikle örneklemekteyiz. 

bottom of page